09:54

Mnogi od vas se i ne sećaju najvećeg blama jugoslovenskog fudbala...

uefa.com
uefa.com

Današnji dan 25. jun pre 21 godine zabeležen je crnim slovima u istoriji jugoslovenskog fudbala. Naša reprezentacija je došla u drugi krug, odnosno u četvrtfinale kao drugoplasirana iz grupe gde smo nepravedno izgubili od Španaca u onom Vesijeovom režiranom filmu i otišli smo na Holanđane koji su bili domaćini.

Selektor Vujadin Boškov je izveo proveren sastav sa ovog prvenstva.

Jugoslavija: Kralj - Đukić, Mihajlović, Saveljić, Komljenović - Govedarica, Jugović, Drulović, Stojković - Milošević, Mijatović.

Na drugoj strani, Holanđanin Frank Rajkard je iveo sastav sa dosta zvezda u timu.

Holandija: Van Der Sar - Numan, F. De Bur, Stam - Koku, Bosvelt, Davids, Zenden, Overmars - Bergkamp, Klajvert.

Naša reprezentacija nije loše počela meč, Ivica Kralj je zagrejao dlanove nakon šuta Denisa Bergkampa koji je izigrao Saveljića, a na drugoj strani kolosalna šansa nakon prodora Miloševića, Mijatoviću je Van Der Sar odbranio zicer.

Holanđani su stezali obruč oko gola Jugoslavije, Davids je propustio veliku šansu, i onda pred kraj poluvremena na scenu stupa Klajvert koji pogađa nakon dodavanja Bergkampa, možda je Kralj mogao bolje da interveniše u ovoj situaciji, ali se sve vrlo brzo odvijalo i nije bilo vremena za razmišljanje.

Nakon još jedne loše reakcije odbrane našeg tima posle lopte Davidsa, Klajvert postiže svoj drugi gol.

U nastavku je postojao samo jedan tim, Holanđani su stizali do našeg gola kako su hteli, a Klajvert nam je pravio ogromne probleme. Govedarica autogol, potom het-trik Klajverta (iako je Zenden pokazivao da je postigao četvrti gol), Overmarsova majstorija za 5:0 i onda Overmars još jednom za 6:0.

Jedini gol za Jugoslaviju postiže Savo Milošević u samom finišu meča posle prečke Mijatovića za konačnih 6:1.

Definitivno, jedan od tamnijih dana srpskog fudbala...