ABA - Cedevita pala u "Morači", Široki preokrenuo protiv MZT-a

Autor: Vladimir Nestorović
subota 07.12.2013.
21:17

U prve dve utakmice koje su odigrane u okviru jedanaestog kola ABA lige slavile su domaće ekipe, Široki protiv MZT-a rezultatom 67:63, a Budućnost protiv Cedevite sa 64:60.

Uprkos sjajnom prvom poluvremenu gostiju, Budućnost dodajegas u trećoj četvrtini koju dobija sa 19:9 i uspeva da slavi protivjednog od lidera lige. U redovima domaćih istakao se sjajniAleksa Popović sa 21 poenom i 5 asistencija, a pratili su gaMihailović sa 14 i Šehović sa 11 poena. UCedeviti su bolji od ostalih bili Smit sa 16 iRamljak i Suton sa po 9 poena.

Više uzbuđenja viđeno je u "Pecari", u kojoj je domaći Široki tek posle produžetka uspeo da slomi otpor MZT-a iz Skoplja. Makedonci su vodili i bili veoma ubedljivi u prvih 20 minuta, a na odmor su otišli sa predošću od čak 18 poena razlike, međutim, u drugih 20 su postigli svega 15 poena, pa se otišlo u produžetak u kom se bolje snašao domaćin.

Široki je predvodio sjajni Ivan Buva sa dabl-dabl učinkom od 14 poena, 14 skokova i indeksom 26, a dobri su bili i Džons i Rikić sa 15 i 11 poena. U redovima MZT-a se istakao Uroš Lučić sa 18 poena i indeksom 24, a Todor Gečevski je dodao još 12 poena.

Nakon ovih mečeva Cedevita ima skor 8-3 i čeka ishode mečeva večitih rivala u borbi za vrh tabele, a ozbiljno im se približila Budućnost sa 7 pobeda i 4 poraza. MZT je na skoru 4-7, a Široki na 3-8.