ABA - Igokea bolja od Radničkog, Split šokirao Cedevitu

subota 05.01.2013.
18:59

Lider Jadranske lige učvrstio se na toj poziciji posle trijumfa u Laktašima nad kragujevačkim Radničkim. Cedevita godinu počela iznenađujućim porazom od Splita na svom parketu, a uspešni u gostima bili su i Budućnost i Široki.

kkradnicki.rs

Jedan od derbija 16. kola opigrali su Igokea i Radnički, a Kragujevčani nisu uspeli da iznenade vodeći tim lige i revanširaju mu se za jesenji poraz u ''Jezeru''.

Igokea je tokom prvog poluvremena bila znatno bolji rival, imala i prednost od 17 poena razlike (43:26 u 17. minutu), ali su gosti u nastavku uspeli da uhvate priključak i čak povedu krajem treće četvrtine sa 59:58.

Do kraja smo gledali neizvesnu završnicu, ali je Igokea ipak konstantno imala blagu prednost koju je uspela da sačuva za konačnih 88:85.

Jorović sa 22 i Joksimović sa 20 poena predvodili su Igokeu, a Radničkom ni 29 poena Ćapina nisu bili dovoljni.

Najveće iznenađenje priredio je Split pobedom nad Cedevitom u Zagrebu sa 75:72, Široki je u derbiju začelja kao gost savladao Solnok sa 75:69, a seriju pobeda MZT Skoplja prekinula je podgorička Budućnost koja je slavila sa 76:69.

Od 19 časova Olimpija je dočekala Crvenu zvezdu, a od 21 igraju Partizan i Cibona.