ABA Liga - Budućnost lako sa Zadrom

nedelja 24.02.2013.
23:05

Košarkaši podgoričke Budućnosti nastavili su sa sjajnim rezultatima u ABA Ligi pošto su u pretposlednjem meču 22. kola savladali Zadar na gostovanju rezultatom 60:72 (13:26, 13:13, 19:16, 15:17).

Cedevita je porazom u Solnoku napravila ustupak srpskim timovima koji se bore za plasman na fajnal-for ABA Lige ali Budućnost iz Podgorice ne planira da "časti".

Ekipa koja je prethodne nedelje izborila plasman u četvrtfinale Evrokupa lako je došla do trijumfa u 22. kolu Regionalnog takmičenja i tako zasela na treću poziciju u ligi sa pobedom više od Partizana i Radničkog iz Kragujevca.

Plavo-beli su u Zadru ubedljivom igrom u prvoj četvrtini stvorili dvocifrenu prednost koju nisu ispustili do kraja iako se Zadar početkom četvrte četvrtine primakao na pet poena zaostatka.

Najbolji u ekipi Budućnosti bio je Aleksa Popović sa 29 postignutih poena i tri skoka dok se kod Zadrana istakao Franko Kaštropil sa 20 poena i sedam skokova.

Budućnost se nakon trijumf u Zadru nalazi na trećoj poziciji sa skorom 14-8 što je bolje od Partizana koji je juče poražen u "Pioniru" od Olimpije ali i od Radničkog, koji svoj meč 22. kola igra u ponedeljak veče u Širokom Brijegu i imaće priliku da se izjednači sa Podgoričanima koji naredne nedelje stižu u Kragujevac na derbi 23. kola.