ABA Liga - Zvezda dobila okršaj loših

nedelja 24.02.2013.
20:57

Očajan meč su ljubitelji košarke imali priliku da gledaju u Novom Mestu gde je Krka dočekala Crvenu zvezdu Telekom. Crveno-beli su nakon lošeg prvog dela meča popravili učinak u nastavku i slavili rezultatom 52:57 (19:14, 13:7, 6:19, 14:17) ali će ovaj du

kkcrvenazvezda.rs

Crvena zvezda Telekom mnogo je teže nego što se očekivalo došla je do 16. pobede u tekućoj sezoni ABA Lige.

Zvezda je na gostovanju u Novom Mestu podbacila tokom prvog dela igre ali su joj se domaći igrači revanširali očajnom igrom u drugom delu meča.

Krka je nakon 20 minuta igre imala prednost od 32:21 ali je onda za dvadeset minuta u nastavku meča ubacila svega 20 poena!

Izabranici Vlade Vukoičića popravili su svoj učinak u drugom poluvremenu i stigli do važne pobede koja će brzo pasti u zaborav zbog prikazanog kvaliteta košarke.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Igor Rakočević (14, 0/6 za tri, 10/12 bacanja, 6 skokova). Najbolji igrač Krke bio je Uroš Lučić (11, 5 skokova).

Najvažnije je istaći da crveno-beli nakon pobede u Novom Mestu ostaju na istoj razdaljini od prvoplasirane Igokee ali su u odnosu na Partizan popravili prednost.