nedelja 02.09.2012.
23:26

U poslednjem večerašnjem susretu trećeg kola španske Primere, Barselona je na Kamp Nou savladala ekipu Valensije i izdvojila se na čelu tabele sa maksimalnim učinkom.

Derbi trećeg kola Primere odigran je večeras na Kamp Nou. Barselona je, posle neuspeha u Superkupu protiv Reala, uspela vrlo brzo da se vrati na pobednički kolosek.

Ekipa Tita Vilanove je pred svojim navijačima večeras savladala Valensiju sa 1:0, a čovek odluke bio je Adrijano.

On je u 22. minutu postigao jedini gol, odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa leve strane, iz akcije koja je usledila posle kornera.

Samo tri minuta kasnije Fabregas je posle asistencije Mesija propustio lepu priliku da duplira prednost, a isti igrač je pripretio i početkom drugog poluvremena.

Ipak, gosti imaju za čime da žale, pošto su u 88. minutu imali sjajnu priliku za izjednačenje, kada je Viktor Ruiz bio zamalo neprecizan.

Barsa je imala sreće u tim trenucima, ali bodovi se pišu, a oni večeras idu na konto Katalonaca, koji sada imaju maksimalnih devet osvojenih bodova.

Valensija je, posle večerašnjeg poraza, ostala na samo dva boda, posle dva remija u prethodnim mečevima.