Anderlehtu bod u derbiju, gol Jovanovića!

nedelja 02.09.2012.
19:59

Milan Jovanović nastavlja sa dobrim partijama u dresu Anderlehta. U večerašnjem derbiju šestog kola šampionata Belgije protiv Genka, srpski internacionalac se ponovo upisao u strelce.

Posle plasmana u Ligu šampiona, fudbaleri Anderlehta večeras nisu uspeli da dođu do pobede pred svojim navijačima protiv ekipe Genka, ali bivši reprezentativac Srbije Milan Jovanović ima razloga za zadovoljstvo, obzirom da je uspeo da se upiše u strelce.

Meč je završen rezultatom 2:2. Gosti su poveli preko De Kueljara u 11. minutu, a pola sata kasnije Jovanović je doneo izjednačenje ekipi Anderlehta.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Džozef-Monrouz postiže drugi gol za goste, a konačnih 2:2 postavio je Bruno u 52. minutu.

Anderleht sada ima 12 bodova i zauzima drugo mesto na tabeli iza Briža sa 16. Genk je na šestom mestu sa deset osvojenih bodova.