Bajernova uspešna premijera

petak 09.08.2013.
22:34

Najbolja evropska ekipa u novu sezonu Bundeslige ušla očekivanom pobedom pred svojim navijačima nad Menhengladbahom. Početak meča nagoveštavao lak posao za Bavarce, ali su gosti pružili sasvim solidan otpor.

Nova sezona u Bundesligi počela je utakmicom pred prepunim tribinama 'Alijanc Arene' između branioca titule, minhenskog Bajerna i ekipe Menhengladbaha.

Favorit je opravdao taj epitet i na kraju slavio rezultatom 3:1 (golovi OVDE), što je i debitantska pobeda u Bundesligi novog trenera Bavaraca Pepa Gvardiole.

Bajern je počeo furiozno, onako kako je igrao u većem delu prošle sezone i već posle petnaestak minuta igre stekao dva gola prednosti.

Goste je ''načeo'' Arjen Roben, koji je u 12. minutu krunisao sjajnu akciju svog tima i asistenciju Riberija, za vođstvo od 1-0. Nepuna četiri minuta kasnije mreža Ter Štegena se ponovo zatresla, a ovog puta strelac je posle slobodnog udarca bio Mario Mandžukić - 2:0.

Izgledao je u tim trenucima da gostima preti pravi debakl do kraja meča, ali se ispostavilo da ih ova dva rano primljena gola nisu poremetila. Do kraja prvog poluvremena su u par navrata ozbiljno pripretili Nojeru, ali ono što njima nije uspelo u tim situacijama, jeste Danteu u finišu prvog poluvremena, koji je posle centaršuta sa leve strane nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu - 2-1.

To je bio rezultat prvog poluvremena, gosti su i u nastavku pružili sasvim solidan otpor, imali još par ozbiljnih pokušaja, ali su i Bavarci pogodili stativu.

Ipak, nada gostiju da mogu do iznenađenja ugašena je u 69. minutu. Interesantna situacija viđena je u kaznenom prostoru Menhengladbaha.

Prvi je zbog igranja rukom Domingeza dosuđen penal za Bajern koji nije iskoristio Tomas Miler.

Golman Ter Štegen je zaustavio njegov udarac, ali odmah zatim isti igrač ponovo igra rukom i sudija ponovo pokazuje na belu tačku!

Ovog puta odgovornost je preuzeo Alaba koji ne greši i postavlja konačnih 3-1!