Barsa na ''Kalderonu'' potvrdila titulu

nedelja 12.05.2013.
20:54

Derbi 35. kola španske Primere odigran je na ''Visente Kalderonu'' u Madridu, gde je novi šampion, ekipa Barselone, posle preokreta u drugom poluvremenu savladala domaći Atletiko.

Posle subotnjeg remija Reala protiv Espanjola, Barselona je i matematički osigurala šampionsku titulu, a trijumfom u derbiju protiv Atletika, samo ju je i potvrdila.

Katalonci su slavili rezultatom 2:1, pa sada imaju deset bodova više od Reala, a čak 19 od trećeplasiranih ''Jorgandžija''.

Ipak, prvi su do pogotka stigli domaći, i to početkom drugog poluvremena. Gabi je uposlio Falkaa, odbrana Barse nespretno je reagovala što je popularni ''Tigar'' na najbolji način iskoristio i savladao nemoćnog Pinta - 1:0.

Na izjednačenje se čekalo dvadeset minuta, a onda akcija u prepoznatljivom Barsinom stilu. Na kraju Faregas je uposlio Aleksisa sančeza koji sa nekih 13 metara šalje loptu u mrežu - 1:1.

Do pobedonosnog gola Barsa je stigla u 80. minutu, a Madriđanima je presudio autogol Gabija koji je naterao Kurtou da i drugi put izvadi loptu iz mreže - 1:2.

Nedeljni program u okviru 35. kola završava se utakmicom između Malage i Sevilje od 21 čas.