Barsa "protutnjala" Vigom

Autor: Janko Glavonjić
utorak 29.10.2013.
23:59

U 11. kolu Primere Barselona je savladala Seltu u Vigu rezultatom 0:3 (0:1). Golove su postigli Aleksis u 9. i Fabregas u 54. minutu, dok je pogodak iz 48. minuta pripisan domaćem golmanu Rodrigezu.

Već u 9. minutu Barselona je povela. Štoper Selte Kabral je bio neoprezan i njegovo dodavanje ka veznim fudbalerima presekao je Fabregas. Pedro se zatim stuštio u kazneni prostor Selte, uputio udarac koji je golman domaćih samo kratko odbio, a na pravom mestu je bio Aleksis Sančez i sproveo loptu u nebranjeni deo mreže.

Barselona je nastavila da napada i u narednim minutima je mogla i da duplira prednost, ali Pedro i Mesi nisu bili dovoljno skoncentrisani u završnici akcije.

Selta se mučila da se oslobodi iz Barsinog stiska i na momente je uspevala da napravi solidne akcije. Jedna od takvih je bila i Rafinjina u 29. minutu, kada je njegov šut iz daljine prozujao pored stative Valdesovog gola.

U 31. minutu Selti je poništen gol zbog faula Čarlsa nad Valdezom sa kojim je bio u vazdušnom duelu.

U drugo poluvreme Barsa je ušla sa željom da što pre reši pitanje pobednika i već u 48. minutu duplirali su svoju prednost.

U svom stilu su fudbaleri Barselone izmenili nekoliko dodavanja "na prvu" na malom prostoru i pružili šansu Fabregasu da šutira sa 20-ak metara udaljenosti.

Seskov udarac završio je na prečki, ali se lopta odbila pravo u golmana Selte i od njegovih leđa završila u mreži.

U 54. minutu već je bilo 3:0 za goste, a Fabregas je postigao svoj drugi gol na susretu. Mesi je povukao loptu iz sredine terena i u pravom trenutku "odložio" je Fabregasu, koji je iskosa sa leve strane oštrim udarcem još jednom savladao golmana Selte.

U 67. minutu Selta je bila blizu da postigne pogodak. Nolito je sjajno izveo slobodan udarac, ali je za malo bio neprecizan i pogodio prečku.

U 74. minutu Pedru se takođe "isprečila" prečka, posle sjajne Mesijeve solo akcije.

Pet minuta kasnije Mesi je ponovo predvodio kontranapad Barse, ali ovoga puta rešio je da ne uposli Pedra, već da sam završi akciju. Solidno je šutirao, ali je njegov udarac odbranio Rodrigez.

U 84. minutu mladi Santi Mina imao je priliku da se proslavi, ali je njegov udarac sa 10-ak metara udaljenosti izblokirao Montoja.

Meč je završen rezultatom 0:3 i Barsa je tako došla do svoje 10. pobede u Primeri. Golove možete videti OVDE!

U drugom meču koji je završen večeras Espanjol i Malaga odigrali su nerešeno, 0:0.