Barsi gradski derbi, Real remizirao, Selti bodovi nade!

nedelja 26.05.2013.
22:02

U nedelju odigrano pretposlednje kolo španske Primere. Barselona kao gost u gradskom derbiju savladala Espanjol, Real u finišu ispustio pobedu nad Sosijedadom. Kad je u pitanju borba za opstanak, najviše dobila Selta, ali odluka ipak pada u poslednjem kol

Sezona u španskoj Primeri ulazi u samu završnicu. U nedelju su na programu bili mečevi pretposlednjeg, 37. kola u kojima su najveću pažnju, uz susret Espanjol - Barselona, privukli oni dueli koji su odlučivali o opstanku, odnosno putnicima u Segundu.

Barsa je dobila gradski derbi, koji izuzev prestiža, nije veći imao takmičarski značaj. Gosti su slavili sa 2:0, njihov trijumf je najavio Aleksis Sančez u 14. minutu, a tačku je stadio Pedro u finišu meča. Prethodno je Espanjol, u 81. minutu ostao bez isključenog Vakasoa.

Drugoplasirani Real nije uspeo da trijumfuje na gostovanju Sosijedadu, iako je imao vođstvo od 2:0 i 3:2. Na kraju, 3:3, zahvaljujući pogotku Agirečea u nadoknadi vremena.

Iguaijn i Kaljehon su doneli osetnu prednost Realu, ali su sredinom drugom poluvremena Prijeto iz penala i Grizman izjednačili na 2:2. U 80. minutu Kedira je doneo novo vođstvo Realu, ali je zatim usledio pomenuti epilog u režiji Prijeta - 3:3.

Valensija je korak bliže plasmanu u Ligu šampiona posle ''minimalca'' protiv Granade, obzirom da sada ima dva boda više od petoplasiranog Sosijedada.

Selta je zadržala nadu da ipak može do opstanka pobedom na gostovanju Đukićevom Valjadolidu. Tim iz Viga je slavio sa 2:0, a na ruku mu ide i poraz La Korunje u Malagi (3:1), debakl Saragose protiv Betisa u Sevilji (4:0), pa i remi Majorke na ''Kalderonu'' protiv Atletika.

Uoči poslednjeg kola, stanje na začelju tabele izgleda ovako: La Korunja 35, Selta i Saragosa po 34, Majorka 33. Od ove četiri ekipe ispašće tri, a minimalna bopovna razlika najavljuje uzbudljivu završnicu u borbi za opstanak.