Barsina 'šestica' za povratak na čelo Primere!

Autor: Vladimir Nestorović
subota 15.02.2014.
21:49

Fudbaleri Barselone demolirali su gostujuću ekipu Rajo Valjekana, a konačan rezultat bio je čak 6:0, pa će Katalonci preteći Atletiko i naći se na čelu španske Primere.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Već na samom startu utakmice bilo je jasno da se gosti neće lepo provesti na 'Kamp Nou', pošto je posle dva minuta na semaforu pisalo 1:0.

Strelac je bio Adrijano posle sjajnog šuta desnom nogom sa ivice kaznenog prostora. Zatim je stativu pogodio Lionel Mesi, a dobru priliku propustio je i Pedro.

Gosti uzvraćaju preko Falkea, a Ruben je izmamio aplauze u 31. minutu posle sjajne intervencije nakon Mesijevog šuta.

Ipak, Argentinac je bio puno precizniji u 36. minutu, kada je sjajno lobovao gostujućeg golmana i tako stigao do novog rekorda.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je za svega tri minuta duplirana prednost domaćih.

Prvo je pogodio Aleksis Sančez na Mesijevo dodavanje, posle katastrofalne postavke odbrane Valjekana, a zatim je strelac bio i Pedro, koji je nakon toga ustupio mesto oporavljenom Nejmaru.

Mesi je ponovo bio strelac u 68. minutu, a tačku na meč stavio je Nejmar predivnim pogotkom u samom finišu meča.

Golove sa utakmice možete pogledati OVDE.

Barsa se ovom pobedom izjednačila sa Atletiko Madridom po broju bodova, ali zbog bolje gol razlike zauzima prvo mesto, dok Real svoj meč igra sutra, kada se sastaje sa Hetafeom.