Basta doneo bod Udinezeu pod Vezuvom!

subota 07.12.2013.
22:42

Veoma zanimljiv meč odigrali su Napoli i Udineze u 15. kolu Serije A. Na kraju, čak šest golova, podela bodova, a konačan rezultat postavio je naš Dušan Basta.

Fudbaleri Napolija doživeli su novi kiks u trci sa Juventusom i Romom za vrh tabele. Ekipa Rafe Beniteza uspela je da osvoji samo bod na svom terenu protiv Udinezea u meču koji je obilovao golovima - 3:3.

Prvo poluvreme obeležio je Goran Pandev, koji je sa dva gola, u 38, pa u 41. minutu doneo velikih 2:0 Napolitancima.

Iako su ušlo u sam finiš prvog poluvremena, gosti iz Udina su imali dovoljno vremena da do odlaska na odmor prepolove rezultatski zaostatak, zahvaljujući nespretnoj reakciji Federika Fernandeza koji je postigao autogol za 2:1.

Ovaj rezultat je ostao na snazi sve do 70. minuta, kada je Bruno Fernandez uputio jednu parabolu ka golu domaćih koju golman Kabra nije uspeo da ukroti - 2:2.

Samo minut je potrajala radost gostiju, pošto je već u narednom napadu Džemaili vratio prednost na konto domaćeg tima.

Basta

Da ''Zebrete'' ipak odu kući neporažene pobrinuo se naš Dušan Basta, koji je u 80. minutu meča iskoristio konfuziju u odbrani Napolija i iz gužve pred golom domaćih posleo loptu u mežu za konačnih 3:3. Sve golove pogledajte OVDE.

Podsetimo, tokom večeri odigrana je još jedna utakmica 15. kola, a okončana je takođe bez pobednika - Livorno-Milan 2:2.