nedelja 23.03.2014.
21:36

Fudbaleri Benfike nastavili su seriju pobeda u portugalskom šampionatu i učvrstili se na prvom mestu.

Iz kola u kolo, Benfika je sve bliža šampionskoj tituli u Portugalu.

Posle plasmana u četvrtfinale Lige Evrope, tim iz Lisabona upisao je novu, ukupno 19. pobedu u nacionalnom šampionatu, u meču 24. kola.

Protivnik im je bila ekipa Akademike, koja je u Lisabonu savladana sa 3:0. Domaći su poveli već posle 10 minuta igre, kada je Rodrigo pogodio stativu, a Lima bio na pravom mestu i odbijenu loptu poslao u mrežu.

Osamnaest minuta kasnije, isti igrač je duplirao vođstvo Benfike, a ovog puta posle odličnog prodora Lazara Markovića po desnoj strani i još boljeg centaršuta.

Rezultatom 2:0 otišlo se na poluvreme, a konačnih 3:0 postavio je Perez, na isteku jednog sata igre.

Od srpskih internacionalaca u ekipi Benfike, Marković i Fejsa su odigrali ceo meč, dok je Sulejmani svih 90 minuta presedeo na klupi. Filip Đuričić nije bio u konkurenciji za sastav.