Benfika ubedljiva, pogodio i Matić

Autor: Filip Mitrović
subota 30.03.2013.
23:27

Lisabonski 'Orlovi' demonstrirali silu nad Rio Aveom, ispratili ga sa šest golova u mreži i napravili još jedan korak ka tituli šampiona Portugala.

U okviru 24. kola portugalskog šampionata, Benfika je veoma ubedljivo slavila na "La Lušu" protiv Rio Avea rezultatom 6:1.

Domaći su poveli već posle 11 minuta igre preko Melgareha, a četiri minuta kasnije prednost je duplirano srpski internacionalac Nemanja Matić.

U finišu prvog dela Lima postiže treći gol za Benfiku i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvreme Lima postiže svoj drugi gol za 4:0.

u 51. minutu Tarantini smanjuje na 4:1 i to je sve što smo videli od gostiju na ovom meču.

U 75. minutu Lima dolazi do svog het-trika, a Perez sedam minuta kasnije postavlja konačnih 6:1.

Benfika je ovom pobedom došla do 64-og boda i odmakla se Portu na četiri boda prednosti i juriša ka tituli šampiona (6 kola do kraja), dok je Rio Ave na sedmoj poziciji sa 30.

Slavni lisabonski klub ne zna za poraz u ovoj sezoni i ima učinak od 20 pobeda i četiri remija.