Beri sprečio bruku na ''Itihadu''!

subota 22.12.2012.
18:01

Umalo novi kiks ekipe Roberta Manćinija. Mančester Siti u 18. kolu Premijer lige na svom terenu tek u nadoknadi vremena savladao poslednjeplasirani Reding! Malo golova na većini mečeva, Njukasl tek u finišu slomio otpor Kvins Park Rendžersa.

Aktuelni šampion na svom ''Itihadu'' se 90 minuta mučio sa ''fenjerašem, ekipom Redinga, da bi onda u trećem minutu sudijske nadoknade Garet Beri postigao pobedonosni gol, udarcem glavom posle centaršuta sa leve strane. Gol koji je rešio meč pogledajte OVDE

Siti je tako trijumfovao rezultatom 1:0 i sprečio mogućnost da u nedelju Mančester Junajted još više uveća prednost na čalu tabele.

Matija Nastasić ponovo je bio u startnoj postavi ''Građana'', koji su mogli znatno ranije do gola, da je, recimo, Tevez u 16. minutu bio precizan bar jednom iz dva pokušaja.

Što se tiče ostalih mečeva, Njukasl se takođe mučio na svom terenu, protiv još jedne ekipe sa začelja tabele, Kvins Park Rendžersa, ali je Ameobi ipak doneo sva tri boda ''Svrakama'', golom u 81. minutu meča (pogledajte ga OVDE).

Na Vajt Hart Lejnu nije bilo golova, gde su Totenhem i Stouk podelili bodove, Sandedrlend je golom Flečera odneo bodove sa gostovanja Sautemptonu, a uspešan u gostimna bio je i Everton, koji je slavio na Apton Parku protiv Vest Hema - 1:2.

Norič je vodio na gostovanju VBA, ali su domaći uspeli da dođu do preokreta. Pobedonosni gol postigao je Lukaku u finišu meča.