"Bernabeu" - neosvojiva tvrđava?

Autor: Filip Mitrović
utorak 19.03.2013.
15:43

Real Mardid nije izgubio kod kuće više od godinu dana, te iz tog razloga u klubu vlada veliki optimizam kada je reč o osvajanju 10. titule prvaka Evrope u klupskoj istoriji.

„Kraljevski klub“ nije poražen na „Santajgo Bernabeu“ u poslednjih 14 meseci. Poslednji put igrači Reala su osteili gorčinu poraza na svom 'bunjištu' 18. januara 2012. godine, kada ih je pobedila Barselona u ¼ finalu Kupa kralja (rezultat je bio 1:2, Ronaldo je doveo Madriđane u vođstvo u 11. minutu, Barsa preokrenula golovima Pujola i Abidala u drugom poluvremenu).

Od tada je Real odigrao 37 utakmica na svom terenu, i ostvario učinak od 30 pobeda i 7 remija.

Ovi podaci ulivaju veliku dozu optimizma uoči četvrtfinala Lige šampiona sa ekipom Galatasaraja, koja se pokazala kao veoma opasan gost kako u grupnoj fazi (pobede nad Klužom i Bragom), tako i u 1/8 finala, kada je savladala Šalke u Gelzenkirhenu 3:2 i tako obezbedila plasman u narednu fazu.