Bez iznenađenja na ''Stamford Bridžu'', Čelsi u polufinalu!

sreda 04.04.2012.
22:41

Fudbaleri Čelsija savladali su i u revanšu na svom Stamford Bridžu ekipu Benfike rezultatom 2:1 i izborili plasman u polufinale Lige šampiona. Sjajan gol Meireleša u nadoknadi vremena.

''Plavci'' su u večerašnji revanš ušli sa prednošću od 1:0 iz prvog susreta u Lisabonu.

Međutim, Benfika je na ''Stamford Bridž'' stigla u uverenju da može da napravi iznenađenje. Uvodni deo meča je i pripao gostima, ali od 20. minuta Čeli vodi.

Strelac je Lampard sa bele tačke, prethodno je Ešli Kol oboren u kaznenom prostoru Portugalaca - 1:0.

Nastavak meča doneo je nekoliko stopostotnih prilika za Čelsi, pogotovo u drugom poluvremenu, ali su promašivali Tores, Ramires, Kalu...

I, kada se šanse ne iskoriste - sledi kazna. U 85. minutu Havi Garsija iskoristio je uspavanost odbrane Čelsija posle kornera sa leve strane i izjednačujućim golom dao nadu gostima da mogu do velikog preokreta.

Možda bi tako i bilo da je Oliveira dva minuta kasnije odlučio da uposli Aimara, ili Đala, umesto što je uputio udarac pored gola.

Da Čelsiju osigura plasman u polufinale potrudio se Meireleš, fantastiučnim projektilom sa ivice kaznenog prostora, u nadoknadi vremena - 2:1!

U ekipi Čelsija svih 90 minuta odigrao je Bane Ivanović, na drugoj strani Nemanja Matić je bio starter u ekipi Benfike.

Treba reći da su gosti iz Lisabona od 40. minuta igrali sa igračem manje, pošto je crveni karton zaradio Pereira, ali su se i brojčano slabiji odlično držali do samog kraja.