BL - Bajeru pobeda, Brihu ljaga na obraz!

petak 18.10.2013.
22:24

Prva utakmica devetog kola nemačke Bundeslige završena je pobedom Bajer Leverkuzena ali je duel igran u Sinshajmu ostati upamćen po dve više nego sramne odluke Feliksa Briha koji je priznao gol gostima iako je lopta pogodila spoljni deo mreže, a potom "ča

Na premijeri devetog kola Bundeslige viđena je nesvakidašnja bruka, jedna od većih u skorijoj istoriji nemačkog fudbalskog šampionata.

Duel Hofenhajma i Bajera završen je trijumfom gostiju, rezultatom 2:1 (1:0), ali je utakmica bila sve, samo ne regularna!

Jedan od najpoznatijih nemačkih arbitara, napravio je skandal u poslednjih dvadeset minuta meča, jer je dvema odlukama direktno uticao na konačan ishod utakmice.

Bajer Leverkuzen imao je prednost od 1:0 do 70. minuta kada je usledio korner za "Farmaceute" iz kojeg je Štefan Kisling pogodio spoljni deo mreže ali je lopta prošla kroz deo mreže koji je bio pocepan i završila u golu!

Brih je pokazao na centar iako su mu organizatori utakmice pokazali da je mreža vidno pocepana i da je lopta sa spoljene strane ušla u gol!

To nije bio kraj Brihove sramotne arbitraže jer je već u 83. minutu, verovatno iz giže savesti, dosudio penal za domaće koji nije postojao. Defanzivac Bajera vukao je igrača Hofenhajma ali je prekršaj počeo van kaznenog prostora, a Brih je odlučio da dosudi kazneni udarac kada je odbrambeni igrač uklizao na loptu!

Hofenhajm nije uspeo da postigne gol iz penal, domaći su u tri navrata pogodili stativu u toj akciji a onda su pet minuta kasnije ipak ublažili poraz golom Šiploka.

Golove i Brihovu bruku pogledajte OVDE!

Bajer Leverkuzen dospeo je na čelo tabele ovom pobedom a Nemačka fudbalska federacija suočiće se sa velikom sramotom kada slike sa ove utakmice budu obišle Evropu i svet.