BL - Dortmund i Leverkuzen sigurni, Šalke se raspucao u finišu

subota 30.03.2013.
17:27

Popodnevni program u Bundesligi nije doneo iznenađenja. Dortmund imao težak posao u Štutgartu, ali sa igračem više uspeo da slomi otpor ''Švaba''. Leverkuzen znatno ubedljiviji u Dizeldorfu, dok je Šalke na svom terenu savladao Hofenhajm.

Ekipa Dortmunda učvrstila se na drugom mestu Bundeslige, posle 27. kola. ''Milioneri'' su kao gosti savladali Štutgart rezultatom 2:1 i zasržali četiri boda viš od trećeplasiranog Leverkuzena.

U vrlo zanimljivoj utakmici u Štutgartu, gosti su poveli posle pola sata igre golom Piščeka, a posle nekoliko odličnih prilika na obe strane, Štutgart je konačno uspeo da izjednači u 62. minutu, odličnim udarcem Maksima iskosa sa desne strane.

I kada su se domaći navijači ponadali preokretu, usledio je nepromišljen potez Nidermejera u 70. minutu, kada je veoma lošom glumom posle duela sa Geceom uspeo da ''zaradi'' - crveni karton zbog simuliranja i tako ostavi svoj tim na cedilu.

Brojčanu prednost Dortmund koristi u 82. minutu preko Levandovskog, a posle odlične asistencije Piščeka sa desne strane - 1:2.

Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta, kao i Aleksandar Ignjovski u ekipi Verdera, koji je kao gost remizirao sa Majncom - 1:1.

''Farmaceuti'' su prekinuli seriju od dva vezana poraza trijumfom nad Fortunom u Dizeldorfu rezultatom 4:1, uz po dva gola Kislinga i Širlea.

Ubedljiv je bio i Šalke protiv Hofenhajma, iako golova nije bilo sve do 71. minuta. Onda je usledila kanonada domaćih, koji su u narednih desetak minuta postigli tri gola i ostvarili očekivani trijumf pred svojim navijačima.

Hanover je kao gost bio bolji od Augsburga, dok je Frajburg golovima Kruzea savladao ekipu Menhengladbaha.