BL - Dortmund preokretom do drugog mesta!

subota 05.04.2014.
21:09

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa Bundeslige, Dortmund je na svom terenu savladao ekipu Volfsburga posle preokreta u drugih 45 minuta.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Ekipa Jirgena Klopa uspela je večeras da se učvrsti na drugom mestu na tabeli Bundeslige, pošto je na svom terenu savladala Volfsburg sa 2-1.

Gosti su najavili iznenađenje u 34. minutu, kada se Ivica Olić najbolje snašao pred golom domaćih i iz neposredne blizine jednu odbijenu loptu poslao u mrežu - 0:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, delovalo je da na fudbalerte Dortmunda i dalje ostavlja traga poraz od Reala u Madridu u Ligi šampiona, ali je drugo poluvreme donelo drugačiju sliku na terenu.

Klop je u poluvremenu izvršio dvostruku izmenu, umesto Obamejanga i Sahina ušli su Jojić i Durm, a na izjednačenje se čekalo samo pet minuta u nastavku meča.

Posle kornera Marka Rojsa Levandovski je u skoku zahvatio leđima loptu i ona završava u mreži - 1:1.

Do konačnog preokreta ''Milioneri'' stižu u 77. minutu, kada je Marko Rojs savladao golmana Grina za konačnih 2:1.

Ovom pobedom Dortmund se odvojio od ŠAlkea, koji na trećem mestu ima tri boda manje.