BL - Grojter bacio "fenjer" u Majnu

petak 02.11.2012.
22:29

Prvi meč desetog kola nemačke Bundeslige završen je bez pobednika. Ajntraht i Grojter Firt remizirali su u Frankfurtu 1:1.

Uvodni meč desetog kola Bundeslige doneo je podelu bodova Ajntrahtu iz Frankfurta i Grojteru.

Iako je već nakon dvadeset sekundi domaćin poveo golom Aleksandra Majera Ajntraht nije uspeo da zabeleži petu ovosezonsku pobedu na svom terenu.

Osim postignutog gola u prvom minutu Ajntraht je stvorio nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu ali je odbrana poslednjeplasirane ekipe na tabeli uspela da održi minus od jednog gola.

Drugo poluvreme donelo je promenu odnosa snaga na terenu. Grojter je zaigrao kuražnije i to mu se isplatilo u 53. minutu kada je Štiber izjednačio na 1:1 i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat meča.

Grojteru je ovo bio četvrti remi u tekućoj sezoni kojim je obezbedio sedmi bod i preskakanje Augzburga na tabeli koji je spao na poslednju poziciju.

Ajntraht je ostao na trećoj poziciji sa 20 bodova a Borusija i Bajer neće moći da ga ugroze pošto imaju pet bodova manjka.