BL - Huntelar junak Šalkeovog preokreta

petak 14.03.2014.
22:33

Prvi meč 25. kola nemačke Bundeslige odigran je u Augsburgu gde je ekipa Šalkea, posle preokreta, savladala domaćina golovima Klasa Jana Huntelara i tako zadržala distancu u odnosu na Bajer Leverkuzen koji joj diše za vratom.

U Augsburgu je večeras duelom istoimenog domaćina i ekipe Šalkea počelo 25. kolo nemačke Bundeslige koja će do kraja sezone biti interesantna samo u smislu raspodele mesta koja vode u evropska takmičenja i u niži rang, imajući u vidi da je Bajern već "svetlosnu godinu" ispred pratioca kada je borba za trofej u pitanju.

Prvi meč 25. kola Bundeslige upravo je bio jedan od onih koji je odlučivao o pozicijama koje garantuju izlazak u Evropu.

Šalke je kao gost, nakon preokreta, savladao Augsburg rezultatom 2:1 (1:1), golovima Holanđanina Klasa Jana Huntelara u 33. i 49. minutu, dovoljno za selidbu na treću poziciju na tabeli.

Golove pogldajte OVDE!

Duel na jugu Nemačke počeo je po ukusu domaćih. Verner je u 5. minutu golom krunisao akciju koja se može opisati kao "mat u tri poteza". Golman Augsburga poslao je dubinsku loptu na polovinu gostiju, loptu je ka Verneru poslao njegov saigrač a defanzivac Šalkea pomogao mu je da sam izađe pred Farmana i lako ga matira.

Šalke je do izjednačujućeg gola stigao iz gotovo prve prave prilike na utakmici. Aleks Maninger kratko je odbio loptu nakon udarca Boatenga a Huntelar je maherski ispratio akciju i lako sproveo loptu u mrežu.

Pitanje pobednika rešeno je na samom startu drugog dela utakmice. Dreksler je lepo uposlio Kolašinca po levoj strani a ovaj nesebično spaja Huntelara sa golom pa Holanđanin sa lakoćom stiže do svog drugog gola na utakmici i, ispostavilo se, postavlja konačan rezultat meča.

Sredinom drugog dela igre strelac vodećeg gola za Augsburg uspeva da uputi sjajan udarac ka golu ali biva izblokiran pa šansa odlazi u napovrat. Isti igrač je u 83. minutu dobro uposlio Andrea Hana ali je njegov udarac završio preko prečke.

Pokušavali su domaći do kraja da ugroze Farmana ali im nije pošlo za rukom pa je Šalke upisao 14. pobedu u sezoni koja ga vodi do treće pozicije, barem do subotnjeg duela Bajerna i Bajera.

Što se tiče Augsburga, ekipa iz Bavarske oblasti do subote popodne ostaje na šesto poziciji ali joj večerašnji poraz ne garantuje isto mesto nakon kompletiranja svih utakmica 25. kola.