BL - Obamejang prekinuo post "Milionera"

petak 31.01.2014.
22:37

Prvi meč 19. kola Bundeslige završen je pobedom Borusije iz Dortmunda koja je nakon četiri vezana susreta bez trijumfa konačno upisala tri boda u 2014. godini.

Na otvaranju 19. kola Bundeslige viđen je prvi trijumf vicešampiona Evrope u 2014. godini. Nakon četiri vezana meča bez trijumfa u kojima je Borusija osvojila samo dva boda, "Milioneri" su kao gosti slavili protiv Ajntrahta iz Braunšvajga.

Borisija je kao gost slavila rezultatom 2:1 (1:0) a junak prve pobede Klopove ekipe u 2014. godini bio je Pjer-Emerik Obamejang.

Golove pogledajte OVDE!

Prvu priliku na meču stvorio je domaćin ali je Keselov udarac glavom završio tik preko prečke Vajdenfelerovog gola.

Nuri Sahin zapretio je iz slobodnog udarca u 29. minutu ali je Daniel Davari bio budan i sprečio vođstvo gostiju. Dva minuta kasnije Davari je bio nemoćan kada je Obamejang glavom postigao vodeći pogodak za Borusiju koji je bio dovoljan gostima da na odmor odu sa minimalnom prednošću.

U nastavku je Rojs prvi pripretio ali su domaći već nakon devet minuta igre stigli do poravnanja rezultata preko Kesela.

Radost fudbalera Ajntrahta bila je kratkog daha pošto je Obamejang ponovo pogodio u 65. minutu i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Borusija se večerašnjom pobedom konačno vratila u život, dok Ajntraht ostaje zakovan za dno sa malim izgledima da se spasi ispadanja iz lige.