BL - Probudio se Frajburg

petak 21.03.2014.
22:19

Nakon što su tokom prethodnog vikenda pobegli iz zone ispadanja pobedom u Frankfurtu, fudbaleri Frajburga slavili su drugu uzastopnu pobedu u Bundesligi koja im daje velike šanse da se izbore za opstanak.

Prvi meč 26. kola nemačke Bundeslige predstavljao je okršaj dva tima koja se nalaze u donjem domu, od kojih je domaći Frajburg u znatno lošijem položaju.

Fudbaleri Frajburga dočekali su Verder iz Bremena i slavili rezultatom 3:1 (1:0) u meču koji bi mogao da bude od presudnog značaja za opstanak domaćina večerašnjeg susreta u Bundesligi.

Golove pogledajte OVDE!

Nakon ubedljivog trijumfa na gostovanju Ajntrahtu u Frankfurtu, Frajburg je bio jednako efikasan i pred svojim navijačima u duelu sa Verderom a pitanje pobednika rešeno je početkom drugog dela susreta.

Domaći su do prednosti došli fantastičnim golom Šustera već u 15. minutu meča a ispostavilo se da je "bomba" koju je uputio prvotimac Frajburga bila dovoljna da ekipa sa jugoistoka Nemačke ode na odmor sa minimalnom prednošću.

Osim gola koji je postigao Šuster, na obe strane viđena je još po jedna prilika do odlaska na odmor ali nije bilo promene rezultata.

Kako je već rečeno, početkom drugog poluvremana Frajburg je prelomio meč u svoju korist golovima u 53. i 59. minutu koje su postigli Klaus i Mehmedi.

Počasni pogodak za Verder postigao je Nils Petersen 20 minuta pre kraja ali je to bilo sve što je gostujući sastavu uspeo da uradi u Frajburgu.

Aleksandar Ignjovski proveo je svih 90 minuta na terenu ali nije bio kadar da pomogne svom timu da izbegne 11. poraz u tekućoj sezoni.