Autor: Beta Beta
nedelja 04.03.2012.
20:43
Izvor: Beta

Težak poraz doživeli su ''filipsovci'' u 24. kolu holandskog šampionata na svom terenu protiv Tventea. Gosti već na poluvremenu vodili 4:0, u nastavku imali igrača manje, ali su postigli još dva gola.

Fudbaleri Tventea ubedljivo su danas pobedili u gostima PSV sa 6:2, u 24. kolu holandske Eredivizije.

Tvente je posle prvog poluvremena vodio sa 4:0 golovima Ole Džona, Vilijema Jansena, Petera Visgerhofa i Luka De Jonga.

Gosti su na početku drugog poluvremena ostali sa igračem manje, pošto je u 52. minutu iz igre isključen štoper Daglas.

Kapiten PSV-a Ola Toivonen smanjio je na 4:1, ali je Leroj Fer vratio gostima prednost od četiri gola razlike.

Do kraja utakmice Toivonen i Jansen su postigli po još jedan gol, pa je Tvente na kraju trijumfovao sa 6:2.

Tvente se posle pobede izjednačio po broju bodova na tabeli Eredivizije sa PSV-om. Obe ekipe imaju po 48 bodova, ali su gosti drugi pošto imaju bolju gol razliku i utakmicu manje.

Prvi na tabeli je AZ Alkmar sa 49 bodova.