ponedeljak 24.06.2013.
21:13

Maksimalno moguć učinak ostvarili su srpski predstavnici prvog dana Vimbldona. Trijumfalnu seriju u ponedeljak uveče zaključila Bojana Jovanovski, pobedom nad Hrvaticom Tomljanović.

Veliku borbu vodila je Bojana Jovanovski u meču prvog kola Vimbldona, u duelu sa hrvatskom predstavnicom Ajlom Tomljanović.

Ipak, Bojana je na kraju izašla kao pobednica, čime je samo upotpunila uspešan dan srpskih tenisrera i teniserki na ovom turniru.

Srpska teniserka je slavila sa 2:1, po setovima 3:6, 6:1, 9:7, posle jednog časa i 43 minuta igre.

Prvi set protekao je u znaku Tomljanovićeve, koja je uspela da stekne brejk prednosti i dođe do vođstva u setovima.

Međutim, drugi set je doneo potpuno drugačiju sliku. Bojana je zaigrala mnogo bolje, povela 5:0, a do kraja ovog seta prepustila samo jedan gem svojoj rivalki.

Najviše uzbuđenja doneo je treći, odlučujući set. Bilo je neizvesno tokom čitavog seta, ali posle vođstva Tomljanovićeve od 7:6, Bojana pojačava ritam, pravi brejk i dobija meč rezultatom 9:7 u trećem setu.

Podsetimo, tokom dana prvo je Ana Ivanović izborila plasman u drugo kolo, zatim je isto učinila i Vesna Dolonc, da bi zatim u srpskom derbiju Viktor Troicki savladao Janka Tipsarevića. Uspešna je zatim bila i Jelena Janković, a sve je ''začinjeno'' ovom Bojaninom pobedom.

Rivalka Jovanovskoj u drugom kolu biće bolja iz duela Kazahstanke Putinceve i Belgijanke Flipkens.