Brazil i Engleska remizirali, SAD bolja od Nemačke

Autor: Vladimir Danilović
nedelja 02.06.2013.
23:12

Na prijateljskom meču povodom obeležavanja 150 godina od osnivanja Fudbalske asocijacije Engleske, Brazil i Engleska su odigrali nerešeno rezultatom 2:2.

Brazil nije uspeo da savlada reprezentaciju Engleske pred navijačima na "Marakani", pa je tako ostalo i dosta problema u igri koji će mrati da se otklone do početka Kupa konfederacija koji se održava ko uvertira za Svetsko prvenstvo naredne godine.

Prvi u vođstvo su došli Brazilci, a strelac u 57. minutu je bio Fred. Ipak, desetak minuta kasnije, Okslejd Čemberlen donosi izjednačenje ekipi Engleske.

Prednost Englezima donosi Runi u 79. minutu, dok konačan rezultat postavlja Paulinjo u 82. minutu meča.

Amerikanci su uspeli da savladaju oslabljenu ekipu Nemačke rezultatom 4:3.

Golove za domaćina postigli su Altidore u 13., Ter Stegen autogolom u 17., i Dempsi u 60. i 64. minutu.

Za Nemce su bili strelci Vesterman u 52., Krus u 79., kao i Draksler u 81. minutu utakmice.