Brkiću isključenje, Juve lako kroz Udine

Autor: Boris Jovanović
nedelja 02.09.2012.
19:51

Meč odlučen nakon isključenja srpskog golmana i penala za šampiona. Posle toga rutinska pobeda Juventusa, na kraju 4:1.

Juventus je najavio pobedu nakon sjajne akcije Pirla i Lihštajnera, Švajcarac je lobovao Brkića, ali je sreća sačuvala domaće.

Ključni trenutak meča zbio se nakon 15 - tak minuta, štoperi Udinezea i Brkić su dozvolili da najniži čovek na terenu, Sebastijan Đovinko skoči u kaznenom prostoru i zahvati loptu glavom. Srpski golman ga je tom prilikom udario dok je istrčavao, dobio crveni karton, a Vidal sa penala, za razliku od prošlog kola, ne greši, 0:1.

Posle toga je sve bilo stvar rutine, Juventus je dominirao, majstorskim udarcem Vučinić u finišu prvog dela povećava na 2:0.

U drugom poluvremenu, mnogo problema za Udineze, mogli su da pretrpe katastrofu, primili su još dva gola. Đovinko je dva puta zatresao mrežu "Zebreta", a na 4:1 je smanjio Lazari nakon greške odbrane šampiona.

Na kraju ubedljiv i lak trijumf gostiju koji su preuzeli čelnu poziciju na tabeli i praktično na prva dva meča u novoj sezoni nastavio tamo gde je stao u prošlom šampionatu.