Buran istanbulski derbi, bodovi Feneru

nedelja 12.05.2013.
23:37

Iako je Galatasaraj već osigurao šampionsku titulu u Turskoj, derbi protiv najvećeg rivala, ekipe Fenerbahčea bio je prilično uzbudljiv, uz dosta nervoze na obe strane, a pobedu je odneo Fener rezultatom 2:1.

Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Pogotkom Jilmaza iz jedanaesterca u 25. minutu, Galatasaraj je došao do minimalne prednosti, ali se nije dugo čekalo na odgovor domaćina.

Pjer Vebo je u periodu od 33. do 36. minuta sa dva gola doneo preokret Fenerbahčeu i taj rezultat je ostao na snazi do kraja meča - 2:1.

Sam finiš je doneo dosta nervoze među igračima jedne i druge ekipe, pa su crvene kartone u nadoknadi vremena dobili Demirel u Fenerbahčeu, odnosno Sarioglu u redovima Galatasaraja.

Kolo pre kraja, Galatasaraj na čelu tabele ima 68 bodova, sedam više od Fenerbahčea na drugom mestu.