Crnokosa slavila u Čačku!

ponedeljak 21.04.2014.
21:20

Košarkaši Crnokose iz Kosjerića ostvarili su svoj prvi trijumf u Superligi, pošto su večeras kao gosti savladali Borac u Čačku, u poslednjoj utakmici četvrtog kola.

Utakmicom između Borca i Crnokose kompletirano je četvrto kolo Superlige. Gosti iz Kosjerića su iznenadili Čačane, slavili sa 80:72, što im je prvi trijumf u ovom takmičenju.

Košarkaši Borca su pre samo nekoliko dana dobro namučili aktuelnog šampiona, ekipu Partizana, ali večeras nisu uspeli da ponove takvu partiju.

Gosti su znatno bolje odigrali u prvom poluvremenu, stekli dvocifrenu prednost (45:32 posle prvih 20 minuta), pa je Borac u nastavku morao da juri rezultat, ali u tome nije imao uspeha.

Crnokosu je do pobede predvodio raspoloženi trio - Papić sa 20 (trojke 4-6), Janjušević sa 19 i Vujošević sa 18 poena, dok Čačanima nije bila dovoljna dobra partija Pešakovića, koji je bio najefikasniji igrač utakmice sa 22 poena.

Posle ovog poraza, Borac je ostao na dnu tabele i jedina je ekipa koja još uvek nije ostvarila trijumf.

Podsetimo, ranije danas, Mega Vizura je kao gost deklasirala FMP sa 96:67.