Crvena zvezda - Partizan (kraj)

sreda 12.06.2013.
20:50

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu Telekom u četvrtom meču finalne serije plej-ofa Agroživ Superlige čime su odbranili trofej u domaćem šampionatu.

Četvrti meč finalne serije plej-ofa Agroživ Superlige daće nam odgovor na pitanje da li Partizan ostaje šampion i dvanaestu sezonu za redom ili će Zvezda dobiti šansu da u majstorici prekine dominaciju crno-belih.

Izabranici Duška Vujoševića vode sa 2:1 u seriji a poslednji meč dobila je Zvezda rezultatom 81:74

Domaćin četvrtog susreta je Crvena zvezda Telekom što znači da će veću podršku sa tribina imati ekipa Dejana Radonjića.

PRVA ČETVRTINA

Meč su otvorile solo akcije Rakočevića i Milosavljevića koji su pogodili za dva a onda je na obe strane odsviran po jedan prekršaj. Prve lične greške upisali su Rakočević u domaćem timu i Gagić u ekipi Partizana.

Gosti su bolje otvorili susret, dozvolili su Zvezdi šut sa distance, a kako on trenutno ne služi crveno-bele Partizan boljim skokom u odbrani uspeva da dođe do prednosti. Lovernj i Gagić povisili su na 6:2 za Partizan na polovini prve deonice.

Ušlo se u drugi deo prve deonice a Zvezda se pogotkom Rakočevića iz igre i Nelsona sa penala vratila na pola koša razlike. Odmah potom Lovernj vraća Partizan na tri poena razlike i sada je 8:5.

Partizan je na tri i po minuta do kraja prve četvrtine ušao u problem sa ličnim greškama na centarskoj liniji. Gagić i Musli upisali su po dve lične a Zvezda dolazi do izjednačenja 8:8, pre svega zahvaljujući raspoloženom Rakočeviću.

Greše crveno-beli u napadu pa ne uspevaju da preokrenu rezultat i pređu u vođstvo što Partizan kažnjava lakim poenima Lučića i trojkom Milosavljevića za 13:8 na dva minuta do kraja.

Dva minuta pre kraja prve četvrtine došlo je i do prvih varnica između Skota i Lučića ali se sve brzo smirilo. Zvezda za sada ima loš učinak sa linije penala i sigurno je da bi bila u prednosti da je uspela da iskoristi sve šanse  iz slobodnih bacanja.

Ovako, Bogdanović u poslednjim sekundama prve deonice pogađa za dva i donosi Partizanu prednost od 15:11 nakon prvih deset minuta.

DRUGA ČETVRTINA

Već na početku druge četvrtine Bogdanović ponovo preuzima odgovornost i pogađa dve vezane trojke uz pomoć kojih Partizan dolazi prvi put na meču do dvocifrene prednosti 21:11!

Partizan je vezao seriju od 10:0 na startu druge četvrtine trojkama Bogdanovića i Bertansa, uz dva poena Bogdanovića sa penala pa je sada rezultat 26:11 za crno-bele.

Zvezda ne uspeva da se izbori sa zonskom odbranom Partizana pa nakon tri minuta nije bilo poena za crveno-bele. Savović je sa linije penala pogodio jedno slobodno bacanje i prekinuo seriju Partizana ali su onda gosti ponovo nastavili u istom ritmu.

Lovernj je sa penala pogodio jedno bacanje a Bertans spektakularnom blokadom sprečava Savovića da zakuca pa potom pogađa za dva. Na polovini druge deonice 29:12 za Partizan.

Usledila su dva vezana pogotka Rakočevića koji na taj način uspeva da smanji prednost gostiju na +13.

Uspeva sada Zvezda da uhvati ritam koliko-toliko ali u nikako da veže dve ili tri dobre akcije u defanzivi i napadu. Partizan i dalje ima prednost koja mu garantuje mirnoću u igri a Zvezda će do kraja poluvremena morati da zbije redove ukoliko želi da sa pristojnim zasotatkom ode na odmor.

Peh za goste na minut i po do kraja prvog poluvremena. Davis Bertans je nezgodno naskočio prilikom šuta i povredio desno koleno. Trenutno je van igre a utakmica ulazi u finiš prvog dela.

Zvaršeno je prvo poluvreme. Partizan vodi 34:21 i mora se priznati da je prednost gostiju sasvim zaslužena.

Razlika je napravljena u prvih pet minuta druge deonice kada je Zvezda pogodila samo jednom sa linije penala a Partizan nanizao seriju od 14 poena. Ako se tome doda da crveno-beli nisu pogodili za tri tokom 20 minuta a imali su 12 pokušaja jasno je otkuda prednost Partizana od 13 poena.

TREĆA ČETVRTINA

Na startu treće deonice nastavlja se očajna igra domaćih. Lučić je kapitenski preuzeo stvari u svoje ruke u redovima Partizana i pogodio tri slobodna bacanja, dva poena i trojku iz igre za 19 poena prednosti koje Partizan ima nakon 23 minuta igre!

Iako je do kraja meča ostalo još 15 minuta čini se da će titula 12. sezonu za redom u Humsku. Zvezda nastavlja da promašuje iz igre a posle poena Vestermana i nesportske Radivojevića crno-beli imaju prednost od 45:23.

Apsolutno identična slika na polovin treče deonice kao i u drugoj četvrtini. Partizan pravi seriju od 14:2 a Zvezda u ovom trenutku ima 16 pokušaja za tri i nijedan pogodak! Rezultat je 48:25 za crno-bele.

A onda, nakon 18. pokušaja Crvena zvezda Telekom pogađa prvu trojku na utakmici u 28. minutu igre. Vuk Radivojević prekinuo je nezapamćenu seriju promašaja domaćih sa linije za tri poena a nakon toga Subotić pogađa pod košem pa prednost Partizana pada ispod 20 poena.

Pogotcima Subotića sa penala Zvezda smanjuje na 50:33 ali uprkos nešto boljoj igri u završnici treće četvrtine ima pred sobom zaostatak od 17 poena koji se čini nenadoknadivim.

ČETVRTA ČETVRTINA

Aktuelni šampion Srbije polako pokušava da uvede meč u sigurnu luku. Do kraja ima još sedam minuta a Partizan vraća prednost na +20.

Zvezda nastavlja da greši a Nelson je u 34. minutu meča postigao tek drugu trojku Zvezde a potom i treću na šta je Vujošević reagovao tajm-autom.

Izgledalo je da je Partizan previše daleko da bi Zvezda uspela da uhvati priključak ali je na pet minuta do kraja prednost gostiju smanjena na 12 poena razlike, pre svega zahvaljujući Demarkusu Nelsonu i njegovim poenima.

Trenutno je 59:45 za Partizan a Dejanu Radonjiću dodeljena je tehnička greška nakon koje crno-beli nisu uspeli da povećaju prednost jer Bogdanović pravi faul u napadu.

Van igre su zbog pet penala Musli i Radivojević a Davis Bertans nije ulazio u igru u drugom poluvremenu nakon povrede koju je zaradio u završnici druge četvrtine.

Zvezda je uspela da smanji prednost Partizana na +11 ali je sada više nego jasno da od totalnog preokreta neće biti ništa. Partizan na dva minuta do kraja ima 64:51 i jako je blizu 12. uzastopne titule.

Završen je četvrti susret finala plej-ofa. Partizan je sasvim zasluženo odbranio titulu savladavši Crvenu zvezdu Telekom rezultatom 68:52.