Crvena zvezda - Rad 2:0 (kraj)

subota 03.05.2014.
19:27

Fudbaleri Crvene zvezde večeras na Marakani osvojili nova tri boda. Zvezdi poništena dva gola zbog ofsajda u prvih 15 minuta. Crveno-beli se zatim ispromašivali, ali su u 32. minutu iznudili penal koji je u gol pretvorio Nenad Milijaš. Dragan Mrđa na star

Partizan se vratio u trku posle pobede u munulom derbiju, ali i današnjom pobedom u Novom Sadu. Zato je crveno-belima neophodan trijumf, ali su bodovi i ''Građevinarima'' preko potrebni u borbi za opstanak, pogotovo posle današnje pobede Javora.

Kao i na ostalim današnjim superligaškim utakmicama, pred početak meča na Marakani odata je pošta preminulom Vujadinu Boškovu.

A kao i protiv Partizana u prošlom kolu, navijači Crvene zvezde koriste veliku količinu pirotehničkih sredstavam, zbog kojih početak meča gledamo u oblaku dima.

I već u drugom minutu mreža gostiju se zatresla, pogodio je Kasalica, ali je ovaj pogodak poništen zbog ofsajda!

Četiri minuta kasnije, nova prilika za Crvenu zvezdu, ovog puta je Dragan Mrđa opasno pripretio sa ivice kaznenog prostora, ali je šutirao pravo u golmana Danilovića, koji je uhvatio tu loptu.

Gosti u prvih petnaestak minuta postpuno bezopasni, Zvezda konstantno napada, ali je Kasalici onda poništen još jedan gol!

Sada je Mrđa snažno šutirao sa dvadesetak metara, Danilović odbio loptu do Kasalice, koji se ''aktivirao'' iz ofsajda, pa mu ni ovaj pogodak nije priznat.

Već u 16. minutu nova velika prilika za Zvezdu, Mijailović je šutirao u donji levi ugao gola gostiju, ali je zamalo bio neprecizan! Ostaje 0:0, ali da tako kažemo, ''gol visi u vazduhu''.

Tri minuta kasnije svoj šut je oprobao i Ninković sa dvadesetak metara, ali i on gađa pored gola.

Usledila je akcija Mrđe i Kasalice, koju ovaj drugi ne koristi, a kazna za sve ove promašaje Zvezdu je umalo stigla u 22. minutu. Duga lopta upućena je pred kazneni prostor Zvezde, Pečnik loše reaguje i praktično asistira Raspopoviću koji iskosa sa leve strane snažno šutira, ali na sreću Bajkovića nije bio precizan.

Ipak, bilo je vidljivo koliko je golman Zvezde ljut na Pečnika posle te njegove greške...

A prilike pred golom Rada se ređaju iz minuta u minut! U 25. i 26. minutu, Darko Lazović je imao dva pokušaja iskosa sa desne strane, prvi put je veoma loše šutirao, drugi put znatno bolje, ali oba puta neprecizno.

I onda, 32. minut - penal za Zvezdu! Sudija Dejan Filipović je procenio da je jedan igrač Rada igrao rukom, a odgovornost da šutira sa bele tačke preuzeo je kapiten Nenad Milijaš.

I pogodio je, Zvezda vodi 1:0!

Posle vođstva Zvezde, konačno da vidimo malo dešavanja i na polovini domaćih, ''Građevinari'' pokušavaju da dođu do šesnaesterca Zvezde, ali im to za sada ne uspeva.

Da nevolja za goste bude veća, povredio se Injac, koji ne može da nastavi meč i umesto njega na terenu je Radivojević.

U finišu prvog poluvremena domaći su tražili još jedan jedanjaesterac, ali se sudija Filipović ovog puta nije oglasio.

Ostalo je 1:0 posle prvih 45 minuta.

Ali, tek što je počelo drugo, posle samo tri minuta igre, Dragan Mrđa je posle kornera Milijaša duplirao prednost crveno-belih, koji sada imaju priliku da rutinski privedu meč kraju - 2:0!

Sve to su ''Delije'' propratile novom bakljadom sa tribina Marakane.

A na novu priliku Crvene zvezde čekalo se do 59. minuta, kada je Mrđa ''protutnjao'' ka golu gostiju, ali je njegov udarac zaustavio golman Danilović i izbio loptu u korner.

Ipak, za razliku od prvih 45 minuta, crveno-beli ne stvaraju mnogo novih prilika, pa smo tek u 78. minutu videli jedan pokušaj Milijaša sa oko 40 metara, kada je neuspešno pokušao da iznenadi istrčalog golmana Danilovića.

U svakom slučaju, Zvezda bez problema privodi posao kraju.

U 79. minutu nova prilika za Mrđu, ali nije bio precizan iskosa sa desne strane, posle greške Uroševića.

Crvena zvezda: Bajković, Mijailović, Pečnik, Kelhar, Pavićević, Milijaš, Kovačević (Gogić od 83.), Ninković, Lazović, Kasalica (Rakić od 70.), Mrđa.

Rad: Danilović, Ćirković, Stanojević, Injac (Radivojević od 38.), Lazevski, Gnjatić, Raspopović, Urošević (Babić od 85.), Milošević, Rodić (Mihajlović od 54.), Knežević.