Da li to Mesi već juri sopstveni rekord?

nedelja 27.01.2013.
21:00

Fenomenalni Leo Mesi nadmašio Ronaldov učinak u 21. kolu Primere. Dok je CR7 upisao het-trik protiv Hetafea, Mesi postigao čak četiri gola u ubedljivom trijumfu nad Osasunom, koja je od 27. minuta imala igrača manje!

Posle kiksa u prošlom kolu protiv Sosijedada, Barselona se brzo vratila u pravi ritam u Primeri. Osasuna je u meču 21. kola ispraćena sa pet golova u mreži, rezultatom 5:1, a ponovo je blistao neizbežni Leo Mesi.

Četiri od pet golova za Barsu postigao je upravo on, pa obzirom na sjajan golgeterski učinak na početku godine, postavlja se pitanje da li na kraju 2013. možemo očekivati i njegov novi rekord, koji je krajem prošle uspeo da postavi.

Serija je počela u 11. minutu, asistencija Ćavija, a Mesi u svom stilu se ''išetao'' u gol - 1:0. Gosti su izjednačili u 24. minutu, gol je postigao Raul Loe, ali samo tri minuta kasnije ostaju sa igračem manje.

Penal je dosušen za Barselonu, a Aribas je morao u svlačionicu. Mesi je siguran sa bele tačke i do kraja nije bilo nikakve neizvesnosti.

U finišu prvog poluvremena Pedro je povisio na 3:1, a u nastavku još dva gola Mesija.

U 56. minutu mu je asistirao Vilja, a dva minuta kasnije Argentinac još jednom trese mrežu gostiju posle povratne lopte Adrijana - 5:1!  Sve Mesijeve golove iz meča sa Osasunom pogledajte OVDE.

Tu su se Katalonci zaustavili, zadovoljili postignutim, pa u preostalih pola sata nije više bilo pogodaka.

Podsetimo, nedeljni program je otvorila ubedljiva pobeda Reala nad Hetafeom, ali Barsa posle ''petarde'' protiv Osasune ponovo ima 15 bodova više od kraljevskog kluba.

Ostaje da vidimo šta će uraditi drugoplasirani Atletiko na ''San Mamesu'' od 21 čas.