Debakl CSKA u moskovskom derbiju

nedelja 22.09.2013.
13:41

Ekipa moskovskog CSKA prekinula je seriju pobeda ubedljivom porazom u derbiju devetog kola ruske Premijer lige od gradskog rivala Spartaka. Anži opet izgubio, nema nijednu pobedu posle devet kola.

Fudbaleri moskovskog Spartaka pridružili su se ''Armejcima'' na vrhu tabele Premijer lige Rusije, posle ubedljivog trijumfa nad CSKA rezultatom 3-0 u derbiju devetog kola.

Da će CSKA doživeti prvi poraz u sezoni najavio je Ozbiliz u 39. minutu, a sve dileme otklonjene su već u prvih 15 minuta drugog poluvremena.

Najpre je u 52. minutu Kombarov duplirao prednost domaćih, a sedam minuta kasnije asistirao Parsivljuku za konačnih 3:0.

Srpski reprezentativac Zoran Tošić je bio od prvog minuta u sastavu poražene ekipe, a zamenjen je petnaestak minuta pre kraja.

U isto vreme odigran je u meč Volge i Anžija, a pripao je domaćem timu rezultatom 2-1, pa doskora ambiciozni Anži ni posle devet kola nema nijednu pobedu, uz četiri remija i pet poraza.

Na vrhu, sada Spartak i CSKA imaju po 20 bodova.