Derbi Šalkeu, Bajernova serija bez kraja!

subota 20.10.2012.
17:30

Posle današnjih mečeva osmog kola Bundeslige, minhenski Bajern sada ima dvostruko više bodova u odnosu na aktuelnog šampiona, koji je na svom terenu poklekao protiv Šalkea u derbiju kola.

Ekipa Bajerna nastavlja da dominira u Bundesligi. Fenomenalni Bavarci i posle osam kola imaju maksimalan učinak - svih osam pobeda, a današnji trijumf ostvarili su na gostovanju u Dizeldorfu i to vrlo ubedljivo - 5:0!

Mario Mandžukić je posle pola sata igre postigao vodeći gol za goste, a kada je u 36. minutu Luiz Gustavo duplirao prednost, bilo je jasno da od eventualnog iznenađenja nema ništa.

U nastavku, trijumf su još ubedljivijim učinikli Miler sa dva gola i Rafinja za konačnih 5:0, pa sada Bavarci osim maksimalnog broja bodova, imaju i impresivnu gol razliku - 26:2!

Naravno, zanimljivije je bilo u rurskom derbiju, duelu aktuelnog šampiona Dortmunda i ekipe Šalkea, a sva tri boda odneli su gosti iz Gelzenkirhena, koji su na kraju slavili sa 2:1.

Afelaj je najavio njihov trijumf odličnim volej udarcem u 14. minutu, a tek što je počelo drugo poluvreme Heger je duplirao prednost.

U 55. minutu Levandovski je doneo nadu u preokret, ali od toga do kraja nije bilo ništa. Ostalo je 2:1 za Šalke, pa je Dortmund ostao na samo 12 bodova, isto toliko manje od vodećeg Bajerna.

Neven Subotić je odigrao svih 90 minuta u redeovima domaćeg tima.

U ostalim mečevima, drugoplasirani Ajntraht je protiv Hanovera zabeležio novu pobedu i tako ostao prvi pratilac vodećeg Bajerna, ''fenjeraš'' Volfsburg je doživeo i četvrti uzastopni poraz, i to na svom terenu od Frajburga, dok u Leverkuzenu nije bilo pobednika - 2:2.

Sada na tabeli Bajern ima 24 boda, a slede Ajntraht sa 19, Šalke sa 17, Dortmund i Leverkuzen sa po 12...