Destro ''Vučicin'' junak!

sreda 16.01.2013.
23:50

Poslednji polufinalista Kupa Italije je ekipa Rome, koja je u neizvesnoj utakmici, posle produžetaka eliminisala Fiorentinu.

Poznata su imena svih polufinalista Kupa Italije. Posle Lacija, Juventusa i Intera, plasman među četiri najbolje ekipe izborila je i Roma, koja je u četvrtfinalu posle produžetaka savladala domaću Fiorentinu sa 1:0.

U regularnom toku meča rezultat je bio 0:0, a gol odluke postigao je Destro u sedmom minutu prvog produžetka. Pogledajte ga OVDE.

Sam finiš meča doneo je dosta nervoze na obe strane, pa je sudija podelio i čak tri crvena kartona, Kvadradu iz Fiorentine, odnosno Tadeiju i Dodou iz redova Rimljana.

U ekipi Fiorentine svih 90 minuta je odigrao Nenad Tomović, dok je Adem Ljajić na teren ušao u 78. minutu.

Roma će se posle ove pobede u polufinalu sastati sa Interom, a drugi polufinalni par čine Lacio i Juventus.