Đenova i sudija zaustavili Juve!

Autor: Boris Jovanović
subota 26.01.2013.
22:40

Sramotno suđenje u Torinu, Đenova osvojila bod, a sudija Gvida oštetio šampiona za dva čista penala. Juventus nije iskoristio kiks Lacija.

Juventus je odigrao samo 1:1 sa Đenovom u meču u kome će manje priče biti o igri, a više o komičnom suđenju sudije Gvide.

Iz Juventusa će biti mnogo povika, dva čista penala nisu suđena šampionu, prvo kada je Antoneli povukao Vučinića u trenutku kada je trebalo da ubaci loptu u gol, a drugi u poslednjem minutu kada je nespretni Grankvist igrao rukom.

Ostalo je 1:1, Juventus je igrao slabo u prvom poluvremenu, imao samo dve šanse, ali Markisio i Kvaljarela nisu savladali Freja.

U nastavku je Kvaljarela posle akcije Lihštajnera zatresao mrežu, ali je Borijelo izjednačio. Bivši napadač Juventusa je praktično jedini opasniji napad svog tima pretvorio u gol.

Nakon toga cirkus u režiji sudije, Đenova je ostala bez povređenog Flora Floresa, sa 10 igrača, Đovinko pogodio stativu, ali će se, kako rekosmo uglavnom analizirati dva penala za domaćina koje jedino sudije nisu videle.

Na kraju 1:1, Juve je na +6 u odnosu na Lacio i Napoli, ali Napolitanci sutra igraju protiv Parme i imaju priliku da se približe na tri boda.