DK - Drama Raoniću, Kanada izjednačila!

petak 13.09.2013.
22:43

Dejvis Kup reprezentacija Kanade izjednačila je rezultat u polufinalnom okršaju sa Srbijom pošto je Miloš Raonić uspeo da dobije maratonski duel sa Jankom Tipsarevićem.

Janko Tipsarević nije uspeo da dovede Dejvis Kup reprezentaciju Srbije na korak od plasmana u finale ovog takmičenja pošto je propustio meč loptu u maratonskom meču sa Milošem Raonićem koji je na kraju pripao Kanađaninu.

Raonić je savladao Janka Tipsarevića rezultatom 3:2 (5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 8:10), i tako doneo Kanadi poravnanje u duelu sa Srbijom.

Maratonsku borbu Tipsarevića i Raonića obeležili su preokreti i sjajan tenis dvojice momaka koji su pokazali kako se bori za dres sa nacionalnim grbom.

Janko je loše otvorio prvi set, izgubivši servis već u drugom gemu. Raonić je u šestom gemu mogao da prelomi prvi set u svoju korist ali je propustio dve brejk šanse što ga je već u narednom gemu koštalo gubitka servisa. U jedanaestom gemu Tipsarević je iskoristio brejk šansu koja mu se ukazala, a onda je na svoj servis potvrdio vođstvo u setovima.

U drugom setu Tipsa je bio u podređenom položaju pa je Raonić konstantnim pritiskom uspeo da dođe do brejka u osmom gemu, dovoljno da poravna rezultat na 1:1 u setovima.

Slika iz drugog seta, ali sa različitom raspodelom uloga na terenu, ponovila se u trećem. Tipsarević je brejkom u drugom gemu napravio prednost koju je čuvao do kraja seta i na taj način došao do vođstva od 2:1. Treba istaći da je u drugom delu trećeg seta Raonić iskrenuo zglob pa je praktično pod opterećenjem igrao dok u pauzi nije utvrđeno da nije teže povređen.

Četvrti set opet je obeležio samo jedan brejk ali je, na nesreću srpskog tenisera, on pripao Milošu Raoniću. Imao je, istina, i Tipsarević svoje šanse da se vrati u igru i dođe do trijumfa u četiri seta ali mu Kanađanin nije dozvolio brejk u petom gemu.

Peti set predstavljao je kulminaciju trilera koji je publika imala prilike da gleda u "KombankAreni".

Igralo se bez prilika za brejk sve do desetog gema kada je Tipsarević stigao do prve šanse da oduzme servis rivalu. Tipsina brejk šansa bila je i meč lopta koju Srbin nije iskoristio pa je drama nastavljena.

Miloš Raonić strpljivo je čekao svoju priliku koja mu se ukazala u 17. gemu. Kanađanin je napravio brejk a onda na svoj servis stavio tačku na prvi dan polufinalnog okršaja Srbije i Kanade.

U subotu je na programu dubl meč koji počinje od 16 časova.