Dominacija traje, Partizan šampion Srbije!

sreda 12.06.2013.
23:01

Košarkaši Partizana iskoristili su drugu meč loptu u finalnoj seriji plej-ofa Agroživ Superlige, savladali ubedljivo Crvenu zvezdu Telekom u četvrtoj utakmici, i tako osvojili 12. uzastopnu titulu, ukupno dvadesetu u istoriji.

Iako smo u četvrtom meču finalne serije plej-ofa košarkaškog šampionata Srbije očekivali mnogo veću neizvesnost, ispostavilo se da su košarkaši Partizana organizovanom igrom i korišćenjem grešaka rivala stigli do ubedljive pobede i 12. uzastopne titule šampiona!

Izabranici Duška Vujoševića imali su i do 24 poena prednosti a na kraju su slavili sa 68:52 (15:11, 19:10, 16:12, 18:19) za trijumf od 3:1 u seriji.

Prvu četvrtinu četvrtog meča finalne serije plej-ofa Agroživ Superlige bolje su otvorili gostujući igrači. Iako je Rakočević doneo Zvezdi prvo vođstvo usledila je serija crno-belih koja je trajala tokom čitavog prvog poluvremena.

Na tri i po minuta do kraja prve deonice Zvezda je imala 8:8 i posed lopte ali je usledila greška Raška Katića što su kaznili Lučić i Milosavljević poenima iz igre. Bogdanović je na kraju prvih deset minuta krenuo u seriju poena koju je nastavio i na startu druge četvrtine.

Do petog minuta druge četvrtine Partizan je napravio seriju od 14:1 i od tog trenutka crno-beli drže dvocifrenu prednost.

Ključ uspeha Partizana u prvom poluvremenu ležao je u sjajnoj defanzivnoj postavci igre kojom su provocirali šut Zvezde sa distance a on domaće nikako nije služio. Zapravo, Zvezda za prvih 20 minuta nije pogodila ni jednu trojku a za dva je imala 29% efikasnosti.

Vesterman

Istu sliku gledali smo u prvih pet minuta igre u trećoj četvrtini. Partizan je nanizao seriju od 14:2 pa je u završnici tog dela igre "Parni Valjak" stigao do najveće prednosti na utakmici od 24 poena razlike!

Usledila je nešto bolja završnica crveno-belih i prva trojka na utakmici u 28 minutu igre. U poslednjih deset minuta ušlo se sa prenošću crno-belih od 17 poena.

Uspela je Zvezda u poslednjoj deonici da smanji prednost Partizana ali je dva puta ispuštala šansu da smanji zaostatak na jednocifren broj poena pa je Partizan boljom igrom u većem delu meča sasvim zasluženo savladao crveno-bele i osvojio 12. uzastopnu titulu i dvadesetu u istoriji kluba!

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Bogdanović sa 17 i Lovernj sa 15 poena a dvocifren učinak imali su još Lučić i Milosavljević.

Kod gostiju je Nelson u završnici uspeo da popravi učinak i dođe do 12 poena, dok je Katić imao 11 a Rakočević 10 poena.