Dortmund rutinski, Šalke nokautiran!

utorak 03.12.2013.
22:29

Prvo iznenađenje donele su utakmice osmine finala Kupa Nemačke. Šalke ubedljivo poražen na svom terenu od Hofenhajma koji je izborio plasman u četvrtfinale. Dortmund bez većih problema savladao Sarbriken.

Posle Hamburga i Kajzerslauterna, novi četvrtfinalisti Kupa Nemačke su Dortmund i Hofenhajm.

''Milioneri'' su gostovali trećeligaškoj ekipi Sarbrikena i ostvarili očekivanu pobedu, rezultatom 2:0. Golove pogledajte OVDE.

Trijumf favorizovanih gostiju najavio je Šiber u 19. minutu, dok je početkom drugog poluvremena Hofman duplirao prednost i omogućio Dortmundu da mirno privede meč kraju.

Za to vreme, u Gelzenkirhenu je Šalke neprijatno iznenadio svoje navijače. U duelu sa Hofenhajmom je praktično eliminisan već posle prvog poluvremena, kada su gosti stekli tri gola prednosti. Na kraju, konačnih 1:3 je slaba uteha za domaći tim.

Ključni period utakmice odigran je od 20. do 35. minuta, kada je Hofenhajm postigao sva tri gola. Seriju je započeo Herdling, a nastavili Voland i Firmino, da bi počasni gol za Šalke postigao Farfan u 67. minutu meča. Sve golove pogledajte OVDE.