Drama u "El Klasiku" - Barsa na kraju slavila

Autor: Bojan Jovanovic
četvrtak 03.05.2012.
22:38

Barselona je nakon neizvesne završnice slavila u večitom derbiju protiv Real Madrida sa 86:83 u pretposlednjem kolu ACB lige i tako zauzela prvo mesto pred plej-of. Novica igrao i postigao 11 poena za Real.

Barselona je savladala Real Madrid pred svojim navijačima rezultatom 86:83 i tako obezbedila prvo mesto pre plej-of u španskoj ACB ligi.

Ipak, nije sve bilo tako glatko za Katalonce, pošto je Real Madrid ubedljivo dobio prvu četvrtinu sa 28:17, a na odmor se otišlo sa +6 za kraljevski klub.

U drugom poluvremenu Barselona je ozbiljnije pristupila meču i napravivši fenomenalan preokret u poslednjoj četvrtini (25:15) uspela da reši u svoju korist ovaj "El Klasiko".

Najefikasniji igrač kod domaćina bio je Navaro koji je zabeležio 23 poena. Ante Tomić je bio najefikasniji u Realu sa 17 poena.

Za Real Madrid je igrao Novica Veličković i zabeležio je 11 poena i 5 skokova za 17 minuta provedenih na terenu.