Džeko doneo bodove ''Građanima'', Vigan pred ispadanjem

utorak 07.05.2013.
22:47

U utorak odigrane dve zaostale utakmice Premijer lige. Mančester Siti ostvario očekivanu pobedu nad Vest Bromvičem, dok je Vigan u jednoj od ključnih utakmica u borbi za opstanak poražen na svom terenu od Svonsija.

Mančester Siti je pred svojim navijačima uspeo da savlada ekipu Vest Bromvič Albiona i tako se učvrsti na vicešampionskoj poziciji na tabeli Premijer lige.

''Građani'' nisu bili ubedljivi, ali im je i jedan gol Edina Džeka bio dovooljan za konačnih 1:0 i nova tri boda.

Gol odluke postignut je u 35. minutu posle kontre domaćih i odličnog centaršuta Teveza sa desne strane, koji je na najbolji način ispratio Džeko i volej udarcem poslao loptu u mrežu nemoćnog golmana Majhila - 1:0. (Gol OVDE)

U nastavku je viđeno nekoliko odličnih prilika na obe strane, poput stative Milnera ili prečke koju je Rozenberg na drugoj strani pogodio iz slobodnog udarca. Ipak, ovaj rezultat je ostao na snazi do kraja meča, pa sada ekipa Roberta Manćinija ima sedam bodova više od trećeplasiranog Čelsija.

Za promenu, od srpskih reprezentativaca svih 90 minuta je odigrao Kolarov, dok je Matija Nastasić meč odgledao sa klupe.

Drugi večerašnji meč je mnogo više značio Viganu koji vodi veliku borbu za opstanak, ali je bodove ipak odneo Svonsi - 2:3!

Poveo je Vigan u samom finišu prvog poluvremena volej udarcem Espinoze, da bi na sličan način uzvratio Ranhel posle pet minuta igre u nastavku - 1:1.

Samo tri minuta kasnije još jedan odličan napad Vigana i Mekarti odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora donosi novu prednost domaćima - 2:1.

Međutim, do kraja preokret gostiju! Najavio ga je Šehter u 59. minutu izjednačujućim golom, da bi konačnih 2:3 postavio Tiendali u 76. minutu.

Vigan tako nije uspeo da uhvati priključak sa grupom ekipa iznad zone ispadanja koje imaju po 38 bodova, pa je sa tri boda manje ostao i dalje među glavnim kandidatima za ispadanje.