EK - Bilbaov odgovor na debakl u Beogradu!

utorak 14.01.2014.
22:21

U prvom meču drugog kola Last 32 runde u Evrokupu, ekipa Bilbaa savladala je Panionios više nego ubedljivim rezultatom. Na taj način Bilbao se "oprao" za poraz u Beogradu pa ponovo konkuriše za mesto koje vodi u završnicu takmičenja.

Duelom Bilbaa i Panioniosa u grupi "L" otvoreno je drugo kolo takmičenja u Last 32 fazi Evrokupa.

Protivnici Crvene zvezde Telekom odmerili su snage pred skoro 5.000 navijača u "Bilbao Areni" a domaći sastav demonstrirao je silu o čemu svedoči i konačan rezultat utakmice.

Španski sastav slavio je rezultatom 93:62 (21:19, 19:11, 29:9, 24:13) nad ekipom našeg Uroša Duvnjaka.

Panionios je samo u prvoj četvrtini delovao kao ekipa koja može da se nadmeće sa Bilbaom ali je nastavku susreta domaćin nadigrao Grke u svim segmentima.

Čak šestorica igrača Bilbaa završila su večerašnji meč sa dvocifrenim poenterskim učinkom a najefikasniji od njih bio je Rodžer Grimau sa 18 poena i 4 skoka.

Mekolum je bio jedina svetla tačka Panioniosa sa 28 poena, dok je Uroš Duvnjak meč završio sa 5 postignutih poena.

Bilbao se ubedljivom pobedom nad Panioniosa vratio u trku za mesto koje vodi u završnicu takmičenja i popravio utisak iz prvog duela sa Crvenom zvezdom Telekom.

Panionios ostaje na poslednjoj poziciji na tabeli sa dva poraza a naredne nedelje gostuje Crvenoj zvezdi Telekom u "Pioniru".

Zvezda svoj meč drugog kola igra u sredu protiv Nižnjeg u Novogorodu.