EL - Častan oproštaj crno-belih od "Grobara"

petak 04.04.2014.
22:30

Košarkaši Partizana savladali su Žalgiris u poslednjem ovosezonskom meču u Evroligi pred svojim navijačima koji je bio četvrti u TOP 16 fazi za izabranike Duška Vujoševića.

Šampion Srbije savladao je Litvance rezultatom 78:67 (24:13, 18:21, 18:15, 18:18) što je bila četvrta pobeda za izabranike Duška Vujoševića u TOP 16 fazi EL.

Fantastičnom serijom 13:0 otvorio je šampion Srbije večerašnji duel u "KombankAreni" što je i bio zalog Partizana za prednost sa kojom je kasnije otišao na odmor između poluvremena.

Gosti iz Kaunasa stigli su do prvih poena tek sredinom prve četvrtine ali je Partizan u tim trenucima imao najveću prednost na utakmici od "+17" (21:4). Usledila je mini serija Žalgirisa od 0:5 koju je prekinuo Mihajlo Andrić trojkom u završnici četvrtine.

Početak druge deonice označio je novi nalet izabranika Duška Vujoševića koji su uspeli da održe prednost ali je do pada u igri došlo sredinom četvrtine kada Žalgiris ulazi u seriju i vraća se u igru.

Na minut pre kraja poluvremena gosti su se spustili na "-9" (38:31), ali su onda Gagić i Bertans vratili dvocifrenu prednost crno-belima. Da se u drugo poluvreme uđe sa određenom dozom neizvesnosti postarao se Dentmon poenima u poslednjim sekundama druge četvrtine.

Treću četvrtinu obeležio je veliki broj ličnih grešaka Partizanovih bekova pa su već nakon 26 minuta igre Bogdanović, Pavlović i Bertans imali po tri penala što je pretilo da napravi problem.

Za pet minuta igre u trećoj četvrtini Partizan je postigao šest poena od čega su četiri postignuta posle dobrih odbrana i kontri a dva sa linije penala.

Taj deo meča obeležio je Milenko Tepić svojom sjajnom igrom u odbrani ali i realizatorskim sposobnostima u fazi napada. Nervozni Pavlović je na tri i po minuta pre kraja treće četvrtine dobio četvrtu ličnu grešku a potom i tehničku zbog prigovora, pa su crno-beli bez njegove pomoći ušli u poslednju deonicu susreta.

Za siguran put ka četvrtom ovogodišnjem trijumfu Partizana u TOP 16 fazi EL postarali su se Milenko Tepić i Žofri Lovernj, pošto su koševima ove dvojice crno-beli već do sredine poslednje četvrtine odveli ekipu na nedostižnih "+17" (70:53).

Sa vezanih 5 poena Davisa Bertansa na tri minuta pre kraja Partizan je potvrdio trijumf nad Žalgirisom kojem je uspeo da se revanšira za poraz iz prvog dela TOP 16 faze.

Najefikasniji i najbolji pojedinci u pobedničkom sastavu bili su Davis Bertans i Milenko Tepic. Letonac je postigao 17, dok je Tepić dodao 14 poena, a dvocifren učinak imao je i kapiten Lovernj koji je postigao 11 poena.

Gostujući sastav predvodili su Gudaitis sa 13 i Jankunas sa 11 poena a utakmica u Beogradu verovatno će ostati upamćena kao poslednja za Šarunasa Jasikevičijusa na gostujućim parketima u Evroligi.

Partizan će poslednji meč u TOP 16 fazi odigrati u Istanbulu protiv Galatasaraja.