Autor: Beta Beta
utorak 15.04.2014.
20:58
Izvor: Beta

U prvom meču Top 8 faze Evrolige odigranom u 'Palau Blaugrani' radovali su se domaći košarkaši, a konačan rezultat bio je 88:61.

euroleague.net

Košarkaši Barselone pobedili su danas na svom parketu Galatasaraj sa 88:61 (14:21, 19:14, 26:14, 29:12) u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige.

Barselonu je do pobede predvodio Boštjan Nahbar sa 19 poena, dok je 12 postigao Huan Karlos Navaro.

U ekipi Galatasaraj najefikasniji je bio Karlos Arojo sa 14 poena, dok su srpski internacionalci Zoran Erceg i Milan Mačvan postigli po četiri.

Galatasaraj je dobro odigrao prvo poluvreme, imao čak devet poena prednosti, ali je povreda Aroja krajem druge deonice zantno uticala na igru turske ekipe u nastavku susreta.

Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo Barseloni, koja je krajem treće i početkom poslednje deonice serijom 14:0 stekla veliku prednost, koju Galatasaraj do kraja meča nije uspeo da sustigne.

Drugi meč četvrtine finala igraće se u četvrtak od 21.00 u Barseloni, a plasman na završni turnir Evrolige, koji će se igrati sredinom maja u Milanu, izboriće ekipa koja prva dodje do tri pobede.