EL - Galati drama u Istanbulu, Uvalin iznenadio Pešića!

četvrtak 21.11.2013.
22:01

U Grupi C Evrolige dogodilo se iznenađenje u Minhenu, gde je Bajern pred svojim navijačima poražen od Zelene Gore, koja se tako vratila u trku za Top 16. Galatasaraj u izjednačenoj utakmici savladao poslednjeplasiranu Sijenu.

Veliku borbu u Istanbulu vodili su Galatasaraj i Sijena, celim tokom meča maltene se igralo koš za koš, a upravo je jedan koš na kraju i presudio - 54:52 za Galatasaraj.

Sijeni je ova utakmica dosta značila kako bi zadržala šanse za Top 16, ali je posle petog poraza u šest kola ostala prikovana za dno tabele.

U pobedničkoj ekipi, najefikasniji Mensa-Bonsu sa 16 poena, dok je Guler upisao 12. Od srpskih internacionalaca, Erceg je meč završio sa osam poena i osam skokova, a Mačvan je za osam minuta na parketu bio bez poenterskog učinka, uz četiri skoka.

Za to vreme, u Minhenu kiks Bajerna!
Pešićev tim je bio favorit u duelu sa Zelenom Gorom Mihajla Uvalina, ali su pobedu slavili gosti - 78:71.

Presudila je fenomenalna treća četvrtina Zelene Gore, koju je ovaj tim dobio sa 32:17.

Nihad Đedović sa 17 poena bio je najefikasniji kod domaćih, a Boris Savović je meč završio sa pet poena.

Kod gostiju, najzaslužniji za trijumf bio je raspoloženi Vladimir Dragičević sa 19 poena.

Bajern sada ima učinak od tri pobede i tri poraza, a Uvalinovom timu je ovo drugi trijumf u prvih šedt kola.

U ovoj grupi u petak još igraju Unikaha i Olimpijakos.