EL - Hrabri Partizan nije mogao više protiv moćne Barselone

Autor: Vladimir Nestorović
četvrtak 21.11.2013.
22:22

Nakon sjajne prve četvrtine, crno-beli nisu imali snage u nastavku meča, pa su gosti iz Katalonije ubedljivo slavili. Konačan rezultat 64:82

Prva četvrtina:

Odlična igra u odbrani crno-belih, koji su Barsu uspeli da ograniče na svega 11 poena, a prednost je mogla da bude i veća da je Partizan iskoristio svoja slobodna bacanja. Tarens Kinzi realizovao je prva dva napada Partizana, dok u ovom trenutku Barsa uglavnom pokušava igrom na centre Lampea i Tomića, dok je iza linije za tri poena bio precizan samo Abrines. Razigrali su se i Milosavljević i Bogdanović, što je veoma bitno, pogotovo posle napornog meča koji su u ponedeljak igrali sa Crvenom zvezdom Telekom. Na kraju prve četvrtine rezultat je 17:11.

Druga četvrtina:

Ovaj period otvara serija Barselone od 10:2, a gosti su na samom početku iskoristili nekoliko grešaka crno-belih, pa su to kaznili brzim kontranapadima. Reagovao je trener Vujošević, pa je na parket ponovo vratio Žofrija Lovernja, koji je odmah pokazao šta ume u odbrani sjajnom blokadom sa strane pomoći na Anteu Tomiću.

Abrines ponovo precizan za tri poena, ali mu u narednom napadu krade loptu Tarens Kinsi, međutim, ne uspeva da završi napad. Bogdan Bogdanović nosi Partizan u ovim trenucima svojim sjajnim potezima, a crno-beli ponovo dolaze u vođstvo rezultatom 30:29.

Lovernj je već uspeo da zabeleži sedam skokova i pokazuje zbog čega je najbolji skakač Evrolige. Pulen, nekadašnja meta crno-belih, pogađa za tri poena, ali na drugoj strani uzvraća Boris Dalo, i to sjajnim prodorom koji završava levom rukom.

Nakon trojke Navara koji je sam ostao na šutu, Barsa dolazi u vođstvo 32:36.
Konačan rezultat postavio je Pulen svojim prodorom, pa Barselona vodi na poluvremenu - 32:38.

partizan barselona

Treća četvrtina:

Sjajnim rolingom i svojim poenima ovaj deo igre otvara Žofri Lovernj. Uzvraća Pulen trojkom, a zatim i Lovernj skida loptu Tomića, ali u silaznoj putanji. Crno-beli ne mogu da se povežu u ovom trenutku, a oseća se i nedostatak Lea Vestermana, jer Bogdanović, upkos sjajnoj poenterskoj roli, ne uspeva adekvatno da razigra saigrače. Kinzi ne uspeva da realizuje dva napada, a Lampe sa dva i Abrines sa još jednom trojkom vode Barselonu na do sada najveću prednost od 14 poena prednosti. Vujošević prinuđen da traži tajmaut.

Barsa nastavlja sa sjajnom igrom u odbrani, a Partizan ne može da dođe do poena.
Crno-beli vezuju četiri poena preko Milosavljevića i Gagića, a u odbrani su zaigrali zonu 1-3-1. Rezultat je 42:54. Dorsi je veoma dominantan u ovim trenucima, a nekoliko njegovih poena uz sjajan protok lopte u napadu donelo je Barseloni dvadeset poena prednosti. Očigledan je umor kod Partizanovih košarkaša, kao i nedostatak igrača u rotaciji. Rezultat na kraju trećeg perioda - 44:64.

Četvrta četvrtina:

Tek drugu trojku za Partizan iz jedanaestog pokušaja pogađa Bogdan Bogdanović. Crno-beli smanjuju Barsinu prednost, a gosti nešto slabije otvaraju ovaj period igre. Lampe vezuje dve dvojke za goste, a Bogdanović pogađa još jednu trojku. Zonska odbrana Partizana nije dala rezultata, pa su Katalonci došli do nekoliko lakih poena. Utakmica je već rešena, trener Paskval dao je priliku nekolicini igrača koji nisu standardni u igri Barselone, pa su ušli Todorović i Hezonja. Konačan rezultat je 64:82.

U dresu Partizana istakli su se Bogdan Bogdanović i Žofri Lovernj. Bogdanović je postigao 24 poena, dok je Lovernj imao 9 poena i 12 skokova.
Barselonu su predvodili Abrines sa 19 poena i Pulen sa 13 poena, dok je viđena i sjajna odbrambena rola Džoija Dorsija.

Naredni meč, a ujedno i najbitniji, crno-beli igraju protiv Nantera, a do tada će najverovatnije stići i preko potrebno pojačanje na poziciji plejmejkera.