Autor: Nikola Ćertić
četvrtak 14.03.2013.
23:14

U grupi F je večeras bilo veoma napeto u Sijeni i Tel Avivu, dok je španska Kaha Laboral "očitala lekciju" turskom Fenerbahčeu.

U utakmicama 11. kola grupe F košarkaške Evrolige, bilo je veoma uzbudljivo na parketu u Sijeni i Tel Avivu, dok je u Vitoriji sve bilo odlučeno već nakon dve četrvtine.

Kaha Laboral je na svom parketu ubedljivo savladala košarkaše Fenerbahčea.

Već u prvom poluvremenu se videlo da će Španci rutinski završiti posao sa Turcima, tako da je rezultat nakon prvih 40 minuta glasio 46:22.

Turci su na kraju samo uspeli da ublaže poraz u zadnjoj četvrtini tako da je rezultat na kraju glasio 87:67 za ekipu iz Vitorije.

Najbolji kod Španaca bio je Tibor Pleis, postigavši ukupno 14 poena ali i zabeleživši čak 6 izgubljenih lopti. Kod Turaka se istakao Bo Mekejleb sa 16 poena.

U Sijeni, domaći Montepaski je pretrpeo poraz od Olimipijakosa, nakon što su Grci odlično odigrali završnicu  poslednje četvrtine.

Rezultat na kraju je glasio 67:68 u korist Olimpijakosa uz po 11 poena Kostasa Sloukasa i Papanikolaua, dok su najbolji sa po 14 poena u redovima Sijene bili Kristijan Kangur i Metju Džening.

Ništa manje neizvesno nije bilo i u Tel Avivu. Domaći Makabi je na kraju uspeo da trijumfuje u meču sa ruskim Himkijem, a najzaslužniji za tu pobedu je bio Riki Hikman koji je zabeležio 30 poena na tom meču uz 4 postignute trojke.

U ekipi Himkija najistaknutiji igrač na ovom meču je bio Vitalij Fridzon, koji je zabeležio 16 poena.