EL - Laboral iznenadio u Tel Avivu, veliki preokret Panatinaikosa!

četvrtak 21.11.2013.
22:42

Zanimljivi dueli u Zvezdinoj grupi Evrolige, a za iznenađenje se pobrinula Laboral Kuča, koja je šokirala Makabi u Tel Avivu.

U iščekivanju sutrašnjeg duela Lokomotive i Crvene zvezde u Krasnodaru, odigrane su prve dve utakmice šestog kola u Grupi D Evrolige.

Laboral Kuća je napravila veliko iznenađenje u Tel Avivu, savladavši domaći Makabi sa 80:75, pa se španski tim ozbiljno vratio u trku za Top 16.

Posle neizvesnog prvog poluvremena, Laboral je odigrao bolje u nastavku meča i zasluženo izborio treću pobedu u ovoj grupi.

Šon Džejms kod domaćih  i Tibor Plejs u ekipi Laborala bili su najefikasniji sa po 16 poena.

U isto vreme, i Lijetuvos Ritas je bio na pragu iznenađenja u Atini, ali je Panatinaikos velikim preokretom u nastavku uspeo da zabeleži očekivanu pobedu - 80:72.

Litvanci su u drugo poluvreme ušli sa ''plus 13'' - 38:25, ali je u trećoj četvrtini usledio furiozan odgovor Atinjana - 25:8, od čega gosti nisu uspeli da se oporave do kraja.

Džejms Gist je bio junak trijumfa Panatinaikosa sa 24 poena, a na drugoj strani raspoložen je bio Jelovac sa 19, a Gecevičijus je upisao 17. Milenko Tepić je meč završio sa šest poena za 20 minuta na parketu.